V r. 1986 zakoupila obec přívěsnou stříkačku PS 12, která byla přestavěna svépomocí pro potřeby sportovního družstva. Po 99 letech od založení SDH zakoupila obec první automobil CAS 25 RTHP s částečnou výbavou.

Obrovským zlomem ve vývoji vesteckého hasičstva byl r. 2001. Tehdy byl po požáru truhlárny v Oskořínku sbor požádán o přestup v poplachovém plánu kraje z JPO V. na JPO III.

Od této doby se náš sbor začal dle svých možností dovybavovat : dýchací technikou, plovoucím čerpadlem, motorovou pilou, svolávacím zařízením Kango, kapesními a vozidlovými radiostanicemi. První dva zásahové obleky Fireman si sbor zakoupil z vlastních finančních prostředků. V r. 2002 jednotka získala výměnou za železný šrot přívěsovou stříkačku Ds 16 r.v. 1956 a rekonstrukce do nynější podoby byla provedena nadšenci domácích hasičů. V r. 2004 SDH zakoupilo vozidlo Š 120, jehož celkovou opravu si sbor provedl na své náklady svépomocně. V r. 2005 bylo po devatenáctileté službě u HZS převedeno vozidlo CAS 32 T 815 a generální opravu nástavby provedlo SDH na své náklady. V tomto roce počali obecní zaměstnanci s brigádníky z SDH a občany obce přestavbu zbrojnice, stání pro Tatru, a prostor nad garážemi. V r. 2005 obec zakoupila do výstroje SDH čtyři přilby Gallet a 10 párů zásahových bot. Autobus Karosa LC 735 byl na základě darovacích smluv převeden do majetku SDH k pořádání svých akcí a pro přepravu sportovního družstva mladých hasičů v r. 2007.