Soutěže a klání

Příspěvky

Noční útoky a Vestecký železný hasič 2016

28. 8. 2016

V odpoledních hodinách dne 20.8. 2016 jsme uspořádali noční útoky. Letos jím ještě předcházel Pohár o železného hasiče.  V něm v kategorii M1 zvítězil Jaroslav Jeník ml., v kategorii M2 zvítězil Jiří Vágner a v poslední kategorii M3 obsadil první příčku Petr Pešava. Po setmění se začali běhat útoky. Začínalo se ženami a už tehdy byla tma "jako v pytli" Naše děvčata z Vestce nakonec zvítězily  ve své skupině a odnesly si krásný pohár prvního místa. Mužům se již tolik nedařilo a dosáhli nakonec 6. místa. Celý večer se nesl v dobré náladě a věříme, že se zde všem závodníkům líbilo.

Vestecký pohár 2016

28. 8. 2016

Dne 11.6.2016 se u nás jako každoročně konal Vestecký pohár. V dopoledních hodinách závodili ti nejmenší požárníci, odpoledne pak bylo vyhrazeno pro muže a ženy. Počasí nám přálo a těšili jsme se velké účasti. Vestecká přípravka se umístila na bramborovém 4. místě. I tak jim patří velká pochvala. Mladší A se umístili na 5. místě, mladší B pak o pár příček dál, na 8. místě. Starší obsadili 5. místo. Vestecké ženy obsadily taktéž 5. místo, muži místo 12. I přes to, že se nám v letošním poháru moc nedařilo, měli jsme radost, že se den vydařil a těšili jsme se na noční útoky.

Závod požárnické všestrannosti

11. 10. 2015

Dne 3.10.2015 se naši mladí hasiči zúčastnili soutěže požární všestrannosti, která se konala v Nymburce.  Starší hasiči vyběhli v sestavě Lenka, Týna, Pavel, Míla a Tomáš. Po splnění všech úkolů doběhli v čase 19 minut, 31 sekund a obsadili 10. místo. Mladší hasiči byli v tomto kole rozděleni na družstva A a B, kdy družstvo A obsadilo 15. místo a družstvo B obsadilo místo 22. Na bedně se umístila až přípravka, která obsadila krásné 3. místo. Ceny potom získala i Lenka , Jaruška a Míla, kteří závodili za skupinu jednotlivců a všichni se umístili na "bedně". V neděli potom všechny mladé hasiče čekalo ukončení sezony, kdy byli odměněni dobrotami za celoroční snažení.

Noční útoky 2015

24. 8. 2015

Dne 22. srpna jsme uspořádali jubilejní  10. ročník Nočních útoků.  Zúčastnilo se 10 družstev mužů a 5 družstev žen. Bohužel se letošní Noční útoky neobešli bez zranění. Domácí obsadili dvakrát stříbrnou příčku - ženy i muži.  Až na zmíněné zranění se noční útoky vydařily. Těšíme se na další ročník.

Jarní kolo hry Plamen - 16.-17.5.2015 Sadská

20. 5. 2015

Závěrečná část hry Plamen se konala o víkendu v Sadské. Dorazili jsme sem v sobotu ráno, pro tento den byl plánován PÚ CTIF, který pro vestecká družstva není příliš oblíbený, ale i tak jsme se s tím výborně poprali. Nejprve soutěžila družstva starší a potom mladší. Skončili jsme kolem jedné hodiny, takže zbyl prostor pro hry i pěknou procházku po okolí. Po třetí hodině začal hokej, i když jsme nebyli doma, nemohli jsme si ho nechat ujít. Vzájemně jsme si na tváře nakreslili vlajky a fandili, jak se dalo. Bohužel to našim hokejistům nepomohlo a zápas s Kanadou jsme prohráli. Ale i tak byla v Sadské skvělá atmosféra. K večeři jsme, jako již tradičně, dlabali výborná kuřátka a opékané buřtíky. Ještě před spaním jsme skvěle vybili energii při hraní fotbálku. A pak už šupky dupky do hajan - konečně. Po dvouleté pauze nám konečně vyšlo počasí a my mohli přespat. Dospělákům se ráno z hajan moc nechtělo, ale my byli venku hned, už jsme se nemohli dočkat královské disciplíny, která nás v neděli čekala. To už naše řady posílila i přípravka, která dorazila. Požární útok nás moc baví a hezky si ho užíváme. Během celé hry Plamen jsme dělali, co jsme mohli a moc nás zajímalo, jak to všechno dopadlo. Starší se umístili na krásném 8. místě. Mladší B na pěkném 13 místě, mladší A na 8.místě, přípravka B na 6.místě a přípravka A vybojovala bronzové medaile. Plamen v Sadské se vydařil a všichni jsme si to hezky užili.

Vestecký pohár 2014

9. 7. 2014

Vestecký pohár spojen s třetím kolem Polabské ligy a Vesteckým železným hasičem se konal u nás ve Vestci dne 21. června. Dopoledne se o dobré umístění snažili mladí hasiči a i při studeném počasí všichni odvedli dobré výkony. Nakonec jsme se mohli pyšnit druhým místem, které vybojovala přípravka „B“ a 3. místem, které vybojovali mladší hasiči. Po obědě následovala soutěž o Vesteckého železného hasiče, kde se na třetím místě v katgorii M1 umístil Jarda Jeník a na prvním místě v kategorii M2 Božan Plachý. Odpoledne následovaly útoky mužů a žen, kde se naše ženy umístily na krásném 1. místě a muži na místě desátém. Po celý den se také prodával kalendář na rok 2015, který nafotila naše děvčata. Celý den se vydařil a doufáme, že se příští rok sejdeme opět v takto hojném počtu.

Hasičské klání v Budiměřicích

9. 7. 2014

Začátkem června se naši mladí hasiči zúčastnili hasičského klání v Budiměřicích. Atmosféra zde byla velice příjemná a počasí se vydařilo. I děti měly svůj den a tak si všechny tři naše kategorie odvezli místa na „bednách“.

Požární sport Nymburk 2014

9. 7. 2014

Poslední květnovou sobotu jsme se vypravili na závody v požárním sportu do Nymburka. Celý den se konaly závody, které se skládaly z běhu na 100 metů s překážkami, štafet 4x100 a požárního útoku. Těchto závodů se také zúčastnila naše jediná dorostenka Jaruška Horčičková, která měla závod obohacen o dvojboj. Po náročném dni jsme se přesto všichni umístili na pěkných příčkách a tak si muži odvezli 3. místo a ženy místo 2.  Jaruška nakonec vybojovala také 2. místo.

Hra Plamen - Sadská 2014

9. 7. 2014

10. května brzy ráno se naši malí soptíci sešli u hasičárny, odkud odjeli naším autobusem na dvoudenní závody do Sadské. První den je čekal požární útok CTIF. I přes nepřízeň počasí jsme byli s výsledky spokojeni a těšili se na další den. Jediné, co děti mrzelo, bylo špatné počasí, které jim překazilo přespání ve stanech. Přesto ale nepřišli o jejich každoroční oblíbená grilovaná kuřata. Druhý den jsme se opět vydali do Sadské, kde na děti čekal požární útok. Nakonec se všichni umístili na pěkných příčkách a přípravka "A" dokonce na 3. místě.

Celoroční činnost dorostu - krajské kolo

14. 8. 2013

Dne 23. 6. 2013 se v Hořovicích konalo krajské kolo hry Plamen a celoroční činnost dorostu 2013. Této soutěže se zúčastnili naši dva vestečáci, Jaroslav Antoš a Veronika Krumpholcová.  I přes silnou konkurenci a celkem špatný terén oba zabojovali a obsadili pěkné příčky. Jarda se umístil na 9. místě a Verča na místě 12. Ze sousedního SDH Hrubý Jeseník se Iva Svárovská také zúčastnila této soutěže a obsadila pěkné 14. místo. Všem zúčastněným gratulujeme.