Školení JSDH

Příspěvky

Výcvik a brigáda Vestec 21. - 23. 2. 2015

5. 8. 2015

Ve dnech 21 - 23. února proběhla brigáda a zároveň výcvik. Náplní brigády bylo vykácení cca 70 vzrostlých bříz za místním letním parketem. Procvičili jsme si práci s motorovou pilou a stahování stromů pomocí lan a kladkostroje.

Školení zásahového družstva 2015 - Bystré

5. 8. 2015

Ve dnech 27. 2. - 1. 3. 2015 odjíždí zásahová jednotka Karosou LC 735 na pravidelné školení. Letos jsme vyrazili do obce Bystré v Orlických horách. Náplň školení byla témata vydaná GŘ HZS pro rok 2015 a fyzická příprava.

Školení zásahového družstva 2014 - Velká Úpa

15. 3. 2014

Ve dnech 7. – 9. 3. 2014 proběhlo školení zásahového družstva v obci Velká Úpa na Trutnovsku. Během třídenního školení jsme si zopakovali použití dýchacích přístrojů, cestu k zásahu, zásah útočným „C“ proudem do sklepních prostor a do prvního nadzemního podlaží, odvětraní budovy za pomocí přetlakové ventilace, sebezáchranu po hadici, slaňování a lanový travers. Dále jsme se seznámili s novým vybavením naší jednotky (přetlakový ventilátor, rozbrušovací pila, celotělové postroje) V rámci fyzické přípravy jsme si „vyšlápli“ na Snežku.

Výcvik v dýchací technice

15. 3. 2014

20. prosince ve večerních hodinách jsme uspořádali výcvik v dýchací technice, který proběhl v půdním prostoru obecního úřadu. Námětem výcviku bylo zahoření v půdním prostoru. Dvoučlená družstva při průzkumu nalezla zraněnou osobu, kterou snesli pomocí nosítek do bezpečné zony v přízemí. Následně bylo oznámeno od majtele nemovitosti ze se v ohroženém prostoru nachází ještě tlaková propanbutanová láhev, pro kterou se družstva vraceli a vynesli vně budovy.

Plnění bambivaku

23. 6. 2013

V pátek 19. dubna 2013 se naše jednotka zúčastnila odborné přípravy příslušníků Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, stanic Nymburk a Poděbrady, HZSP SŽDC, stanice Nymburk a členů jednotek SDH obcí, kategorií JPO II a JPO III, v hasebních obvodech stanic HZS Nymburk a Poděbrady. Cílem odborné přípravy bylo plnění závěsného vaku a letecké hašení pomocí vrtulníku Bell 412.Výcvik se uskutečnil na letištní ploše letiště Milovice-Boží Dar. Hasiči si zde v praxi mohli vyzkoušet plnění tzv. bambivaku, byli proškoleni o bezpečnostních zásadách při spolupráci s vrtulníkem, taktické zásady přiblížení k vrtulníku a rozmístění požární techniky pro spolupráci s vrtulníkem.

Školení zásahového družstva - Hajnice 2013

23. 6. 2013

Ve dnech 1. – 3. 3. 2013 proběhlo školení zásahového družstva. Toto školení proběhlo ve městě Hajnice na Trutnovsku, kam jsme dorazili naším autobusem. Během tohoto školení jsme si zopakovali zásady první pomoci, práci v dýchací technice, slaňování a hašení fotovoltaických panelů. Dále jsme navštívili hasičské muzeum ve Velkých Svatoňovicích.

Výcvik Vltava 2012

3. 7. 2012

Ve dnech 15. – 17. 6. 2012 se zúčastňujeme Výcviku na divoké vodě. V pátek v odpoledních hodinách vyjíždíme naší karosou a člunem Vari Marine do obce Veltrusy, která se nachází u běhu řeky Vltavy. Po této cestě nabíráme ještě kamarády z Lysé nad Labem. Po příjezdu do kempu jsme postavili stany a ubytovali se. V sobotu byl výcvik rozdělen do tří bodů. Prvním bodem bylo vyzkoušet si plavání v divoké vodě, v umělém kanále pro kanoisty. Tato zkušenost byla pro všechny velkým přínosem. Po obědě jsme cvičili na klidné hladině řeky Vltavy. Výcvik spočíval ve vytahování figurantů z vody do člunu, ovládání plavidel a házení házecího pytlíku z lodě na figuranty. Odpoledne jsme se vrátili opět na divokou vodu, kde jsme se učili házet vrhací pytlíky figurantům, kteří napodobovali topící se. V neděli dopoledne jsme se věnovali základům první pomoci. Odpoledne jsme všichni se čluny vyrazili po řece Vltavě do asi 10km vzdáleného města Mělník, kde jsme nacvičovali průjezd zdymadly.

Tohoto školení se zúčastnily sbory Lysá nad Labem, Vestec, Byšičky, Čelákovice, Velké Zboží a sobotního školení ještě hasiči z Lužce nad Vltavou. Všichni s motorovými čluny.