Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výjezdy zásahové jednotky léto 2010

24. 9. 2010

Pomáhání při odklízení škod bleskových povodní - pondělí 9. – neděle 15. srpna 2010 Chrastava, ulice Nádražní

V pondělí 9.8.2010 po sedmé hodině ranní, na výzvu operačního střediska z Mladé Boleslavi, zda můžeme dát dohromady výjezdové družstvo a jet pomoci na liberecko, nakládáme lopaty, košťata, rukavice, naše plovoucí čerpadlo KRAKEN, dvě čerpadla (MAXIM a kalovka) půjčená od HZS Nymburk, hadice, náhradní pohonné hmoty a další potřebné věci. Když naložený autobus před devátou hodinou odjíždí od vestecké zbrojnice, posádka ještě netuší přesný cíl cesty. Zastavujeme se v Nymburce, abychom nakoupili pracovní rukavice, náplasti, desinfekce, pitné vody a jídlo. Obecní úřad ve Vestci uvolňuje finanční prostředky ve výši 5 000 Kč, za které nakupujeme balené pitné vody a desinfekční prostředky pro lidi, které zasáhla povodeň. Právě v Nymburce dostáváme přesný cíl naší pomoci – Chrastava. Dostáváme také telefonní číslo na velitele „dobráků“ z Chrastavy, jehož domem se také prohnala „velká voda.“ Po příjezdu do deštivé Chrastavy se nám naskytuje žalostný pohled … Blesková povodeň za sebou zanechala zkázu a zlomené lidské duše….

Od velitele místních hasičů dostáváme na starost ulici, kde se nachází i jeho vlastní dům. Ihned se vrháme do práce a začínáme odklízet naplaveniny a vyvážet bahno. Po odklizení věcí a odvezení bahna z domů a zahrad, omytí stěn vapkou, začínáme s osekáváním omítek. Během týdne se z naší jednotky vystřídalo 14 členů a 2 naši kamarádi z HZSP SŽDC Nymburk. V noci jsme přespávali v našem autobuse. Celý týden jsme se snažili dělat, co bylo v našich silách. Všem, kteří přiložili ruku k dílu, patří velké poděkování.

Požár stohu balíků ve Velkém Zboží - 4. – 5. září 2010

4.9. 2010 v 16:52 vyjíždí naše T-815 1+3 a Škoda Felicia 1+4 k požáru stohu do Velkého Zboží. Po příjezdu již na místě zasahují HZS Poděbrady a SDH Libice nad Cidlinou, po nás ještě přijíždí SDH Sadská a SDH Pátek. Naše jednotka provádí hašení jedním proudem „C“ a tatra dopravuje kyvadlově vodu z Labe, kde čerpací stanoviště zřídilo domácí SDH Velké Zboží. Zbytek jednotky se snaží kopáči rozebírat balíky slámy. Kyvadlovou dopravu značně komplikoval železniční přejezd mezi čerpacím stanovištěm a místem zásahu. Stoh byl celý rozebrán za pomocí nakladačů, při hašení a dohašování bylo navozeno naší tatrou a tatrou z Libice 34 cisteren vody (tj. cca 280 m3 vody). Neoficialně se proslýchá že požár má na svědomí žhář. Po náročnem zásahu se jednotka vrací na základnu 5.9. v 04:30.

Požár stodoly, Křinec, Zelené náměstí 267 - 20. září 2010

20.9. 2010 v 20:44 vyjíždí naše T-815 1+3 a Škoda Felicia 1+4 k požáru stodoly do Křince. Členové výjezdu se nacházejí v hasické zbrojnici, takže T-815 vyjíždí do 2 minut. Na místo zásahu přijíždíme současně s SDH Křinec. Naše jednotka rozvinuje 3 proudy „C“ a provádí hašení stodoly, která je celá v plamenech. Ještě stíháme vytlačit traktor zaparkovaný vedle stodoly. Poté přiježdějí jednotky HZS z Nymburka a Poděbrad, přistavují plošinu, rozebírají střechu a provádí dohašování objektu z plošiny. Velitel zásahu nás odvolává zpět na základnu v 22:08.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář